#EduSmartGrowth na Kongresie Edukacji Ekonomicznej

W dniach 23-24 kwietnia br. odbył się Ogólnopolski Kongres Edukacji Ekonomicznej organizowany w ramach Roku Edukacji Ekonomicznej 2024. Kongres jest adresowany do nauczycieli, szczególnie tych, którzy prowadzą przedmiot biznes i zarządzanie. Hasło przewodnie tegorocznego Kongresu brzmiało: „Przedsiębiorczość – tego trzeba się nauczyć”. 

W czasie wydarzenia można było posłuchać wykładów skupionych wokół tematyki m.in. kompetencji przyszłości, zarządzania, budżetu domowego czy nawyków finansowych. Nie zabrakło też informacji na temat projektów edukacyjnych Warszawskiego Instytutu Bankowości wspierających uczniów i nauczycieli, w tym o #EduSmartGrowth! 

Zaprezentowanie koncepcji i założeń projektu #EduSmartGrowth wpłynie na wzrost świadomości nauczycieli na temat istotności edukacji w zakresie zrównoważonego rozwoju i ESG. Przewidujemy, że to z kolei spowoduje, iż projekt dotrze do szerszego grona ostatecznych odbiorców, czyli uczniów. Dzięki temu młodzież będzie miała dostęp do rzetelnej wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju i ESG. 

Korzystając ze sposobności, chcielibyśmy podzielić się wiadomością, że opracowane na rzecz projektu materiały dydaktyczne będą dostępne do pobrania na naszej stronie internetowej. Wśród nich znajdą się prezentacje multimedialne, konspekty lekcji dla nauczycieli oraz karty pracy dla uczniów. Tematyka będzie skupiona wokół korzyści z wykorzystywania zasad ESG przez firmy w ich działalności oraz przez ludzi w codziennym życiu. 

Powiązane wpisy